Старий цвинтар, де похована родина Шухевичів, перетворився на пасовище

На старому цвинтарі, де покоїться прах о. Осипа Шухевича, його дружини Анни Кульчицької та їхньої дочки Ольги Шухевич, уже давно не проводяться інші поховання. А поруч — розкидані, розламані хрести… Написи свідчать, що їм щонайменше сотня літ. Є тут написи польською. Є такі пам’ятники, що нагадують австрійські, єврейські поховання. Деякі з них втоптані в землю. 5 березня 1950 року в селі Білогорщі на Львівщині розстріляли командарма УПА Романа Шухевича. З нашим краєм, як відомо, родину Шухевичів єднає те, що прадід генерал-хорунжого, уродженець Львівщини, отримав тут парафію. Скільки всього зробили Шухевичі для просвіти тишківчан: заснували ще всередині ХІХ століття народну школу, сприяли духовному розвитку селян. Отець Осип Шухевич, побратим «Руської Трійці», — це український письменник-перекладач. Тут народився відомий український етнограф, громадсько-культурний діяч, автор багатотомника “Гуцульщина” Володимир Шухевич. У священичій резиденції наприкінці Х1Х — на початку ХХ століття бував цвіт тодішньої української культури. Тож завдяки такій високодуховній родині й постав командарм УПА Роман Шухевич, який народився вже у Львові. — Сказати, що тишківчани не бережуть свято пам’ять про родину Шухевичів, було б щонайменше несправедливо. Бо й пам’ятник генерал-хорунжому Роману Шухевичу в центрі села спорудили, й музей його імені відкрили, — розповідає журналіст із Городенки Людмила Стражник. — Проводяться численні пам’ятні заходи зі вшанування імені героя. Але є одна річ, наче буденна для села. На старому цвинтарі, де покоїться прах о. Осипа Шухевича, його дружини Анни Кульчицької та їхньої дочки Ольги Шухевич, уже давно не проводяться інші поховання. А поруч — розкидані, розламані хрести… Написи свідчать, що їм щонайменше сотня літ. Є тут написи польською. Є такі пам’ятники, що нагадують австрійські, єврейські поховання. Деякі з них втоптані в землю.Воно й не дивно, адже старий цвинтар давно перетворився на сільське пасовище. Людям вигідно, що не треба далеко худобу виганяти. От і бродять собі корови кладовищем, поміж хрестами. — На щастя, місце поховання родини Шухевичів обгороджене, — каже Людмила Стражник. — Але ось тишківський зять, екс-депутат Анатолій Матвієнко подав ідею провадити там нові поховання померлих. Цвинтар давно закритий, старожили стверджують, що від 1914 року. Отож, за санітарними нормами, наче можна провадити нові захоронення. Адже це краще, ніж допускати, щоб на кістках предків і далі паслася худоба. Сільський голова Іван Пронич каже, що невдовзі це питання порушуватиметься на сесії сільської ради. З відповідними пропозиціями звертатимуться і до районних служб. Якщо ж проблема не вирішиться саме таким чином, то приймуть жорсткі заходи щодо належного пошанування цієї території, яка має статус заповідника місцевого значення «Старий цвинтар». 

Детальніше...

Вікна

В Івано-Франківську їздив бронетранспортер

Нині центром Івано-Франківська проїхався обеззброєний бронетранспортер, у якому був помічений прикарпатський "Саша Білий" — представник "Правого сектору" на прізвисько "Хімік".

— Франківськ вирушати на москалів готовий, створено “Залізну сотню”, — прокоментував на своїй сторінці у Facebook автор світлин Ростислав Шпук. — Слово “москалі” я раніше не вживав. А відтепер — извините.

Детальніше... Детальніше...  

Олександр Шевченко підтримає реставрацію старовинних ікон та скульптур

Повернення з небуття. В обласному художньому музеї експонують десяток творів сакрального мистецтва 17-18-го століть. Саме 7 старовинних ікон та 3 скульптури потребують нагальної реставрації. Керівництво музею уже проводило декілька благодійних акцій. Щоправда, для особливо занедбаних робіт, зібрані кошти – лише крапля в морі.

Проти Олександра Сича розповсюдили серію "орнітологічних" листівок (фото)

11 жовтня спостерігач ОПОРИ в Івано-Франківській області зафіксував появу серії листівок проти кандидата від Об'єднаної опозиції по округу №83 (Івано-Франківськ), голови обласної ради Олександра Максимовича Сича. Листівки роздавали у будинках, частину з них можна було знайти розкиданими просто у дворах. Листівки начебто від імені Олега Тягнибока закликають виборців обрати “свого Сича” із запропонованих варіантів, оскільки ВО “Свобода” ще не визначилося, хто саме з кількох “клонів” Сича піде на вибори. Листівки оформлені начебто згідно з усіма вимогами: вказаний тираж 120.000, друкарня “Місто-НВ”, відповідальний за друк — Харук Р.Р. Замовником серії, як зазначено на листівках, виступає Сич О.М. Як запевнили ОПОРУ в Івано-Франківському міському осередку ВО “Свобода”, партія не має відношення до появи цих листівок і їхні вихідні дані не відповідають дійсності.

Олександр Когут презентував Громадський всеукраїнський проект «Є ідеЯ!» (фото)

5 жовтня голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молоді регіони, депутат ВР Андрій Пінчук зі своїм прикарпатським колегою Олександром Когутом провели презентацію інтернет-проекту «Є ідеЯ!» в інституті мистецтв ПНУ ім.В.Стефаника. Мета проекту – створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді, творчого розвитку особистості шляхом виявлення та вирішення їх найбільш актуальних проблем та створення передумов для формування небайдужого до життя суспільства молодого покоління.

В Івано-Франківську зіпсували борд Олександра Сича в самому центрі міста (фото)

Дедалі частіше рекламні банери "свободівців" з'являються на багатоквартирних будинках. Зокрема, вчора зафіксовано банер ВО "Свобода" на стіні будівлі по вулиці Незалежності в самому центрі міста. Вже сьогодні цей же банер піддався атаці вандалів: невідомі закидали портрет Олександра Сича чорною фарбою і порвали банер.

Депутати мажоритарники

Округ №83

Олександр Сич

ВО "Свобода"

Округ №84

Володимир Купчак

"За Батьківщину"

Округ №85

Ольга Сікора

"За Батьківщину"

Округ №86

Анатолій Дирів

"За Батьківщину"

Округ №87

Юрій Дерев'янко

Самовисування

Округ №88

Олесь Доній

Самовисування

Округ №89

Василь Гладій

"За Батьківщину"

Опитування

Кого би ви хотіли бачити Президентом України?

Юлія Тимошенко - 9.8%
Арсеній Яценюк - 0.8%
Віталій Кличко - 11.5%
Петро Порошенко - 34.4%
Сергій Тігіпко - 0.8%
Допа і Гєпа - 7.4%
Дмитро Ярош - 9%
Свій варіант - 16.4%
Проти всіх - 9.8%

Результати: 122
Голосування на це опитування закінчилося в: 03 квіт. 2017 - 19:15

Ковка

Паперівка

Допомога ЗСУ