Чи балотуватиметься міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус до парламенту?

 

Всі ми в курсі, що депутат Верховної ради Олександр Сич подався в уряд, а отже його крісло в залі ради (оскільки він обирався по мажоритарні) стало вакантним.

На це крісло вже є кілька ймовірних кандидатів від Івано-Франківська. В їх числі називають і чинного мера міста Віктора Анушкевичуса.

Досі не відомо від якої політичної сили піде «брати» парламент Віктор Андрюсович. Чи то від УНП, основною заслугою якої є розкол Народного руху та перетворення його на маргінальний клуб за інтересами (Віктор Анушкевичус є головою обласної організації УНП), чи то від «Нашої України» до виборчого блоку якої він приєднувався в 2002 році.

Але є версія, що Анушкевичус спробує осідлати шоколадну хвилю Петра Порошенка. Тим більше, що хвиля ця напередодні вибрів здійнялася достатньо високо.

Хоча не важливо під крилом якої політичної сили спробує пролізти в парламент Віктор Анушкевичус. Питання в іншому – чи потрібен він в українському парламенті, бо, як відомо, по людині судять за ділами її.

То ж глянемо, чого такого неймовірного досягнув мер Івано-Франківська протягом двох своїх каденцій на цій посаді. 

Віктор Андрюсович Анушкевичус завжди позиціонував себе як європейського політика. Його тези про європейське місто та європейські дороги вже настільки всім нав’язли у вухах, що при згадці про мера, всі одразу згадують про європейське місто з тими самими європейськими дорогами.

Таким брудним й занедбаним, як за часів мерства Анушкевичуса, Івано-Франківськ ще ніколи не був. «Європейське місто» вражає обшарпаними будинками, недоглянутими дворами, ледь притямним комунальним господарством. 

Почнемо з доріг. За час керування Анушкевичуса понад 80 мільйонів гривень було списано на ремонт франківських доріг, але, не зважаючи на це, дороги міста й надалі знаходяться у жахливому стані. Фактично припинив роботу міський асфальтний завод. Асфальт для ямкових ремонтів Івано-Франківськ закуповує у Чернівцях. В цьому контексті можна пригадати і сумнозвісну вулицю Дудаєва (іронічно прозвану проспектом Анушкевичуса), набережну Стефаника і ще більш сумнозвісний ремонт вулиці Шевченка, яка має всі шанси залишитись не відремонтованою до кінця ще багато років.

Що далі? 

За час каденції Анушкевичуса було роздано за безцінь понад 70 гектарів міської землі – більше, ніж за всі роки незалежності України. За цими фактами порушено декілька кримінальних справ. Щоправда невідомо чи бодай в одній з них фігурує міський голова.

Є питання й по житловому фонду. Квартири із фонду соціально-економічного розвитку міської ради, які за законом мали отримати малозабезпечені івано-франківці, роздані чиновникам та керівникам правоохоронних структур.

Також невідомо куди зникли 38 мільйонів гривень, отриманих владою від продажу на аукціоні ділянок в районі Калуського шосе. Але за неофіційною інформацією, лише після 4-річної діяльності на посаді мера Віктор Анушкевичус увійшов до п’ятірки найбагатших людей Західної України.

Окреме питання – комуналка. Ліквідація ЖЕО мала на меті полегшити життя громади міста. Але в результаті реформи, проведеної Анушкевичусом, була створена ще одна неефективна надбудова у вигляді Єдиного розрахункового центру. Люди оплачують утримання цієї структури, а от за додаткові послуги (наприклад заміна труб чи вентиля в будинковій мережі, або ремонт будинку) їм доводиться доплачувати додатково.

І відносно тарифів. Івано-Франківськ став рекордсменом в Україні по зростанню тарифів. Всього за кілька років свого «керівництва» Анушкевичус перетворив Івано-Франківськ на місто, в якому тарифи на комунальні послуги є найвищими в Україні. Наприклад, у Івано-Франківську тариф на теплову енергію становить 256 грн./Гкал, тоді як у Києві – всього 184  грн./Гкал.

Ще можна згадати величезну кількість незаконних, або напівзаконних забудов, які позбавили мешканців середмістя прибудинкових територій та спотворили історичне обличчя Івано-Франківська. 

Справедливості ради можна зазначити, що певні досягнення у Віктора Анушкевичуса все ж є.

За його сприяння було закуплене дороге обладнання для операцій на серце в лікарню по вулиці Мазепи та закуплено 14 автомобілів швидкої допомоги. Але водночас з придбанням  автомобілів швидкої допомоги за кошти міського бюджету родинний бізнес Анушкевичуса (фірма «Рітас») збагатив свій автопарк аналогічним мікроавтобусом. Медична галузь за час правління Анушкевичуса «проковтнула» понад 45 мільйонів гривень без жодної помітної віддачі.

До речі, про родинний бізнес міського голови. Фірма «Рітас»( яка формально належить дружині мера) стала основним постачальником господарських товарів для усіх бюджетних установ міста. Не поганий навар для сімейного бюджету.

З досягнень мера ще можна згадати зведення пам’ятника Степану Бандері на стику вулиць Коновальця й Бандери. Зведення монументу (який прозвали в народі «Кєпка Ануша») обійшлося місту у 12 мільйонів гривень, тоді як реальна вартість монументу становить лише 700 тисяч гривень.

Взагалі у Віктора Анушкевичуса якийсь підозрілий потяг до зведення пам’ятників, але це вже тема для наступного огляду.

А зараз доречно поставити наступне питання. Чи потрібен івано-франківцям (та й загалом українцям) депутат Верховної ради з такими «досягненнями»?

Думайте…

 

Правда

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фото

mt_gallery
mt_gallery
mt_gallery
mt_gallery

Депутати мажоритарники

Округ №83

Олександр Сич

ВО "Свобода"

Округ №84

Володимир Купчак

"За Батьківщину"

Округ №85

Ольга Сікора

"За Батьківщину"

Округ №86

Анатолій Дирів

"За Батьківщину"

Округ №87

Юрій Дерев'янко

Самовисування

Округ №88

Олесь Доній

Самовисування

Округ №89

Василь Гладій

"За Батьківщину"

Опитування

Кого би ви хотіли бачити Президентом України?

Юлія Тимошенко - 9.8%
Арсеній Яценюк - 0.8%
Віталій Кличко - 11.5%
Петро Порошенко - 34.4%
Сергій Тігіпко - 0.8%
Допа і Гєпа - 7.4%
Дмитро Ярош - 9%
Свій варіант - 16.4%
Проти всіх - 9.8%

Результати: 122
Голосування на це опитування закінчилося в: 03 квіт. 2017 - 19:15