Усе для фронту!

Останній тиждень Прикарпаття відмовлялося від фінансування певних програм заради мобілізації. Адже всі згодилися – якщо не буде держави, то не треба буде й тих структурних підрозділів, які нині ділять кошти. Крім цього, влада звернулась і до народу – попросили допомогти війську.

Віддати безболісно

Депутати обласної ради прий­няли цільову програму фінансування мобілізаційних заходів і цивільного захисту населення в Івано-Франківській області. Крім цього, вони рекомендували головам районних рад і головам міст обласного підпорядкування затвердити такі ж програми. Про державне фінансування в області майже не згадують. Переконані, що 6,8 млрд. грн., які виділив на армію державний бюджет, підуть на модернізацію Збройних сил України і до області не дійдуть, пише Репортер.

Отже, фінансування обласної програми наразі становить 18 млн. грн. Із них 8 млн. – з перерозподіленого обласного бюджету. Як сказав голова Івано-Франківської ОДА Андрій Троценко минулої п’ятниці (одразу після сесії), ці кошти уже після голосування мали б почати використовувати військові.

«Також у нас є чітка домовленість із районними радами, – зазначив Троценко. – Якщо вони бачать, що можна безболісно віддати кошти, не ламаючи важливі моменти, пов’язані із життєзабезпеченням району, то нехай віддають. Таким чином вони б мали нам додати ще 7 млн. грн. Разом – уже 15 млн. грн. А ще 3 млн. грн. – це додаткові джерела».

Серед тих додаткових джерел – меценати, підприємці та прості франківці. Саме вони, починаючи з минулого тижня, надсилають гроші на благодійний рахунок. Станом на вівторок 25 березня таким чином зібрали 800 тис. грн. У середньому щодня прикарпатці скеровують на рахунок 100 тис. грн. Якщо ж буде потреба, то депутати знову скличуть сесію і додаватимуть бюджетні кошти на потреби мобілізації.

За словами голови ОДА, в умовах воєнного чи надзвичайного стану наша область повинна сформувати три батальйони. Кожен – по 500 чоловіків. І на першу вимогу відправити їх у місця дислокації, які назве Міністерство оборони. Проте зараз вони поставили перед собою завдання сформувати хоча б один батальйон і забезпечити його ресурсами: зброя, техніка, одяг, пальне, засоби гігієни.

«Ми проаналізували наші регіональні програми по всіх розпорядниках коштів, починаючи від департаменту охорони здоров’я, освіти й закінчуючи промисловістю, – каже Андрій Троценко. – І вони всі, на нашу вимогу, проаналізували свої можливості. Тож ми залишили тільки вкрай необхідне, а решту віддали на фінансування мобілізаційних заходів».

Якщо не буде війни, заспокоює голова ОДА, то кошти повернуть у ті програми, з яких узяли – як в обласний, так і в районні бюд­жети. «Якщо ж буде вводитися надзвичайний чи воєнний стан, – каже Троценко, – то у нас з вами не буде ані культури, ані освіти, ані охорони здоров’я. Тоді головне – чи буде держава Україна, чи ні».

Жорстка економія

Отже, обласні програми уже пожертвували на мобілізацію 8 млн. грн. Найбільше забрали з управлінь і департаментів, які найбільше й фінансуються: освіти, охорони здоров’я, культури. Усі галузі пожертвували понад 1 млн. грн. А спорт, через щедрість Мирослава Карабіна (керівника управління спорту, депутата облради) віддав усі кошти, які мав, – майже 2 млн. грн. Карабін ще на «мобілізаційній» колегії, що відбулася на початку минулого тижня, пообіцяв віддати усі гроші на армію.

Решта галузей пожертвували менше. З програми енергоефективності забрали 100 тис. грн., з перспектив агропромислового комплексу – 200 тис. грн., з розвитку туризму – 200 тис. грн., із зовнішнього освітлення сільських і селищних населених пунктів – 500 тис. грн. тощо. Аналізуючи рішення сесії, можна прогледіти, що забирали від найбільшого до найменшого: у кого скільки можна. Бо з програми науково-технічної та інноваційної діяльності забрали дуже малу суму – 4,5 тис. грн.

«Якщо є війна, то не може бути спорту, – пояснив рішення віддати всі «спортивні» гроші на мобілізацію Мирослав Карабін. – Бо кошти, які маємо, однозначно треба віддати на людей, які будуть брати участь у бойових діях. Як ми можемо будувати спортивні майданчики, якщо будуть бомбити і буде війна? Те саме стосується і розвитку федерацій».

Слід пояснити, що 1 млн. грн. управління молоді і спорту ОДА мало б витратити на фінансову підтримку 25 громадських спортивних організацій. Кожна з тих, яка добре працює, мала отримати від 20 до 50 тис. грн. Ще 960 тис. грн. планували спрямувати на будівництво спортивних майданчиків (один коштує приблизно 220 тис. грн.). Так, додавши кошти з районних бюджетів мало бути встановлено десь вісім майданчиків.

«Але є заходи, які передбачені календарем змагань, – зазначає Карабін. – Тож, якщо все буде спокійно, то змагання будемо проводити. Бо кошти необхідні для того, щоб наші діти могли займатися. Я не говорю про якісь високі досягнення у спорті, бо не кожен на це здатен. І грошей, щоб забезпечити, у нас нема. Але треба, щоб діти були здорові і в разі чого в майбутньому могли взяти зброю в руки».

Прикарпатська «культура» віддала на мобілізацію 1,4 млн. грн. За словами керівника управління культури ОДА Володимира Федорака, ці кошти мали йти на зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури області, закупку трьох автобусів і ремонтні роботи окремих установ.

«Обласна рада пообіцяла, що на ремонти гроші, можливо, ще будуть, – каже Федорак. –Напевно, згодом переглянуть бюджет і додадуть. А от за автобуси можемо забути. Тому що є постанова Кабміну, яка цього року забороняє купувати автотранспорт. Причина – жорстка економія».

У власному соку

А на місцях економлять по-іншому, не ріжучи бюджетів. Як каже заступник міського голови Івано-Франківська Руслан Панасюк, на мобілізацію вони вирішили спрямувати вільний залишок 2013 року – 1,070 млн. грн.

«Раніше ці кошти витрачалися на різні потреби, – каже Панасюк. – А цього року ми все у повному обсязі скерували на мобілізацію, для нашої армії. Вони підуть на обласний рахунок, а звідти скерують так, як буде треба».

Крім цього, каже Панасюк, вони отримали вказівку від міського голови Віктора Анушкевичусапереглянути програми на предмет того, що ще можна скоротити. Ймовірно, каже, відмовляться від звичного формату святкування «Тріумфу», і відзначать підприємців у рамках святкування Дня міста. Наразі заплановано на святкування 120 тис. грн., але, напевно, 80 тис. грн. із них теж піде на мобілізацію.

А міський голова Калуша Ігор Насалик розповідає, що вони направили з бюджету 300 тис. грн. Не відбирали ні від кого, а взяли із перевиконання. Крім цього, звернулися до підприємців і мешканців з проханням допомоги. Як розповідає Насалик, один із перших платежів зробила його дружина, яка дала на армію 30 тис. грн.

Для меценатів відкрили аж чотири рахунки. Перший – для Збройних сил України, другий – на область, третій – на Калуш. Уже одягли та взули 240 калушан. А четвертий рахунок зробили у благодійному фонді. «Знаємо, що з казначейством є питання, – каже мер Калуша. – Тому користуємося коштами через благодійний рахунок. Тут люди незалежно ні від кого можуть розпоряджатися коштами».

…Щодо коштів від області для армії все виглядає дуже оптимістично. А от повертаючись до казначейства – не дуже. Наприклад, у вівторок на прес-конференції обласний комісар Ігор Павлюк зізнався, що жодних коштів з бюд­жету вони так і не побачили. «Я варюся у власному соку», – зітхнув він. І попросив не давати їм гроші, а принести необхідне: мастило, паливо, акумулятори…

 

Репортер

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фото

mt_gallery
mt_gallery
mt_gallery
mt_gallery

Депутати мажоритарники

Округ №83

Олександр Сич

ВО "Свобода"

Округ №84

Володимир Купчак

"За Батьківщину"

Округ №85

Ольга Сікора

"За Батьківщину"

Округ №86

Анатолій Дирів

"За Батьківщину"

Округ №87

Юрій Дерев'янко

Самовисування

Округ №88

Олесь Доній

Самовисування

Округ №89

Василь Гладій

"За Батьківщину"

Опитування

Кого би ви хотіли бачити Президентом України?

Юлія Тимошенко - 9.8%
Арсеній Яценюк - 0.8%
Віталій Кличко - 11.5%
Петро Порошенко - 34.4%
Сергій Тігіпко - 0.8%
Допа і Гєпа - 7.4%
Дмитро Ярош - 9%
Свій варіант - 16.4%
Проти всіх - 9.8%

Результати: 122
Голосування на це опитування закінчилося в: 03 квіт. 2017 - 19:15