Нові очільники в областях: партійність проти досвіду

 

Після втечі Януковича єдиним повносправним органом залишався парламент. Невдовзі плече підставив Кабінет Міністрів.

Хвиля мусила докотитися до реґіонів - там саме почали звільнятися голови місцевих адміністрацій, розпущено низку рад, колапс був близько…

Піклуючись про швидкість призначень, керівництво держави очевидно злегковажило принципом професійності. Більшість областей поділили, виходячи з партійності претендентів.

Після втечі Януковича наголошувалося, що нова влада формує уряд “самогубців” (а це рівно стосується і Кабміну, і виконавчого представництва на місцях). Лунали заклики до уряду технократів – це вимога ще того мирного Майдану. Отже, ключовим критерієм для призначень мали стати професіоналізм, досвід, корупціостійкість. Цими критеріями злегковажено. Крім того, нова влада в непростий для країни час відмовилася від “коаліційності” призначень. Учорашня опозиція могла віддати кілька портфелів своїм опонентам, засвідчуючи добру волю до порозуміння та співпраці як із політиками-інакодумцями, так і їхніми виборцями. Цього принципу дотримано хіба що на Луганщині (але там інша проблема – заанґажовність губернатора у переслідуванні Майдану).

У неділю ввечері в.о. президента призначив більшість намісників. Кумедно, але укази закінчилися на літері “х” українського алфавіту: без керівників ОДА залишилися Хмельницька, Черкаська, Чернівецька та Чернігівська області - так, ніби у когось там в адміністрації добіг до кінця робочий день і ті області, що в “хвості” абетки, просто не встигли ощасливити новими керівниками. А наступного дня - сьогодні, 3 березня - Олександр Турчинов призначив голову ОДА у Чернігівську область.

Отже, найбільшу кількість областей очолили висуванці “Батьківщини”, наразі їх дев’ять. Здебільшого новопризначені намісники - зовсім не політики першого ешелону. Переважно йдеться про депутатів місцевих рад. Мало хто має досвід роботи на керівних посадах або у виконавчій владі.

До речі, не все складається однозначно з їхньою партійною приналежністю. Формально цих дев’ятьох можна вважати квотою “Батьківщини”. Однак виявилося, що в низці реґіонів збереглися протиріччя між самою “Батьківщиною” та “Фронтом змін” - партіями, які вирішили об’єднатися перед виборами-2012. Тож очільників Закарпаття (Валерій Лунченко) та Одещини (Володимир Немировський) радше можна назвати людьми Арсенія Яценюка, аніж людьми Юлії Тимошенко.

Другим у списку отриманих областей мав бути УДАР. Але партія Віталія Кличка відмовилася йти у виконавчу владу. “Ударівці” умовно впливають на одного з намісників: керівник Миколаївщини Микола Романчук - батько активіста УДАРу.

Шість керівних посад в обласних адміністраціях відійшло до ВО “Свобода”. На перший погляд, поважність цих кандидатур ще слабша, ніж у “Батьківщини”. Депутати місцевих рад, адвокат, викладач… Так, Кіровоградську область очолив колишній київський чиновник Олександр Петік - кіровоградські медія навіть не змогли знайти його знимку, аби поставити її супроводом до повідомлень.

Найцікавіше серед призначень - це похід у владу олігархів Ігоря Коломойського (насамперед!) та Сергія Тарути. Очевидно, що Коломойський і без того контролював би область, хай там кого призначили б з Києва. Його похід у виконавчу владу - це щит від сепаратизму у проблемному реґіоні України, леґітимізація нової влади в очах місцевих політичної та бізнесової еліт. Вже на першій прес-конференції Коломойський потішив журналістів одкровеннями й перлами (на кшталт того, що Янукович і Путін - обидва шизофреніки).

Сергій Тарута не має такого великого авторитету, як Коломойський. За план-максимум бралося, щоб Донецьку область очолив Рінат Ахметов. Але й Тарута може умиротворити реґіон.

У перший день роботи це не вдалося. Під Донецькою ОДА біснувалися проросійські організації. Сепаратисти домоглися ухвалення радою постанови про проведення референдуму й побили голову обласної ради, “реґіонала” Шишацького.

Умовно “олігархічна” квота дісталася й Вінничині. Посаду голови ОДА отримав Анатолій Олійник - чоловік, який має стосунок до Петра Порошенка.

Одне з найодіозніших призначень припало на Луганщину. Область очолив учорашній керівник Державної служби з питань надзвичайних ситуацій Михайло Болотських. Той самий, який ще кілька тижнів тому допомагав інфраструктурою і транспортом “антимайдану” та правоохоронцям у Маріїнському парку. Але в нього, власне, місія тепер така - помирити принаймні в області “антимайданівців” з Майданом і новою владою.

Ще один виходець із МНС, Володимир Шандра, очолив обладміністрацію Київщини.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фото

mt_gallery
mt_gallery
mt_gallery
mt_gallery

Депутати мажоритарники

Округ №83

Олександр Сич

ВО "Свобода"

Округ №84

Володимир Купчак

"За Батьківщину"

Округ №85

Ольга Сікора

"За Батьківщину"

Округ №86

Анатолій Дирів

"За Батьківщину"

Округ №87

Юрій Дерев'янко

Самовисування

Округ №88

Олесь Доній

Самовисування

Округ №89

Василь Гладій

"За Батьківщину"

Опитування

Кого би ви хотіли бачити Президентом України?

Юлія Тимошенко - 9.8%
Арсеній Яценюк - 0.8%
Віталій Кличко - 11.5%
Петро Порошенко - 34.4%
Сергій Тігіпко - 0.8%
Допа і Гєпа - 7.4%
Дмитро Ярош - 9%
Свій варіант - 16.4%
Проти всіх - 9.8%

Результати: 122
Голосування на це опитування закінчилося в: 03 квіт. 2017 - 19:15