Новий Виконком: хто в рукавичці?

Більшість у виконкомі, як і в міськраді, отримає партія «Свобода».Наприкінці минулого року сесія Івано-Франківської міської ради визнала роботу виконавчого комітету незадовільною та прийняла рішення його розпустити. Не зміг своїм ветом захистити його склад і міський голова Віктор Анушкевичус.

Депутати 43 голосами підтвердили рішення про відставку виконкому, натякнувши меру, що при бажані набереться достатньо голосів, щоб і його усунути з крісла. Та поки керівництво «свободівської» більшості у міській раді задовольняє варіант «контролювати, але не брати на себе відповідальності», Віктор Анушкевичус може не перейматися, як втриматися на посаді.

Наразі «Свобода» контролює у місті фінансові потоки комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр», господарську діяльність КП «Івано-Франківськводоекотехпром» та фактично розпоряджається коштами на ремонт доріг на підконтрольному собі підприємстві «Івано-Франківськавтодор». Власне затію змінити виконком наші джерела у Свободі пояснюють бажанням контролювати земельні відносини в місті, а разом з тим і надходження у фонд соціально-економічного розвитку міста.

Словом, «свободівці» хочуть поставити у крісло першого заступника міського голови «свою людину», яка забезпечить їм контроль над ключовими фінансовими потоками. Крім того, оновивши виконком, «свободівці» непомітно позбудуться свого ставленика Олега Гаркота, проти якого відкрита кримінальна справа із звинуваченням у хабарництві. Затвердження нового виконкому у кулуарах міської ради прогнозують на початок лютого. Новий склад виконкому мер запропонує у складі 12 осіб.

Достеменно відомо, що до складу виконкому увійде нещодавно призначений секретар міської ради «свободівець» Микола Вітенко. На громадських засадах за квотою «Свободи» залишиться директор ТОВ «Прикарпатська туристична компанія» Руслан Руско. За квотою мера на своїх посадах залишаться керуючий справами виконкому Андрій Лис та заступник міського голови Михайло Верес.

На громадських засадах у виконкомі продовжать роботу за квотою «Фронту змін» директор Івано-Франківського регіонального управління Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Олекандр Кулик, «Батьківщини» – генеральний директор Державної організації «Резиденція «Синьогора» Владислав Ливинець. Серед нових облич у виконавчому комітеті обговорюють директора ДМП «Теплокомуненерго» Руслана Гайду, який замінить на посаді першого заступника міського голови Зіновія Фітеля.

Крісло заступника мера з економічних питань пропонується директору департаменту економічної політики Львівської міської ради Ірині Кулинич. На громадських засадах у виконкомі буде працювати ставленик «Свободи», директор КП «ЄРЦ» Вадим Войтик та приватний підприємець Любомир Богославець, який заходить у виконком за квотою фракції «УДАР-Громадський форум». Потенційно вакантним наразі залишається місце заступника мера, директора департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Миколи Саєвича.

До призначення заступником міського голови у 2010 році Саєвич очолював комунальне підприємство «Івано-Франківськводоекотехпром», донедавна був головою наглядової ради цього підприємства. Не є таємницею, що кандидатура Саєвича на нинішній посаді невигідна для «Свободи». Адже віце-мер систематично критикує діяльність «свободівського» дітища «ЄРЦ», «забагато» знає про промахи керівництва «Водоекотехпрому» і відмовляється танцювати під дудку «Свободи».

Втім, як це не парадоксально, але джерела, наближені до партії «Свобода» припускають, що Саєвич може залишитися на своєму місці. Адже, як відомо, у партії дефіцит «комунальних» кадрів.

Тож спробуємо проаналізувати, чим відзначилися «старі», та на що здатні «нові» члени виконкому, які невдовзі, ймовірно, приступлять до роботи.

Віктор Анушкевичус — міський голова Івано-Франківська, голова виконкому.

За шість років діяльності міського голови у мешканців вже склалося своє враження про мера міста. Називає себе українцем з литовським корінням, не приховує, що має сімейний бізнес. До міської ради вперше пройшов 2002 року у складі блоку «Наша Україна», очолював контрольну комісію по приватизації та оренді комунального майна.

У 2004 році обраний головою депутатської фракції «Не словом, а ділом», яка систематично критикувала тодішню владу міста на чолі з Зіновієм Шкутяком. У 2005 році Анушкевичус став головою обласної організації Української народної партії, а в 2006 році вперше обраний міський головою. Всю каденцію мер пробув на посаді у протистоянні з депутатською більшістю у складі «Нашої України» та «Батьківщини».

Під час другої каденції меру постійно приходиться доводити, що він, а не «Свобода» керує містом. Як голові обласної організації з футболу Анушкевичсу закидають, що він занедбав футбол в Івано-Франківську — на сьогодні жодна з футбольних команд Прикарпаття не грає у професійній лізі. А свої заслуги на посаді міського голови він останнім виміряє всілякими грамотами та нагородами.

Андрій Лис — керуючий справами виконкому.

З усіх членів виконкому Андрій Лис найдовше протримався на своїй посаді. З 2006 року – керуючий справами виконкому. До того працював в облдержадміністрації, був головою молодіжної адміністрації області, завідував навчально-методичним відділом Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

У свій час був активістом обласної організації Республіканської Християнської партії, на виборах 2004 року працював у штабі Партії регіонів. На сьогодні Лис один із небагатьох вірних людей Віктора Анушкевичуса. Подейкують, що свою відданість керуючий справами неодноразово доводив доповідними записками на колег, що призводило до дисциплінарних стягнень.

Михайло Верес – заступник міського голови.

Був депутатом Івано-Франківської міської ради двох скликань до 2010 року. Трудовий стаж починав з вчителювання, має досвід роботи на посаді директора шкіл. До того, як став заступником міського голови працював начальником управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.

Верес вважається неконфліктною людиною. Сумлінно виконує свої обов’язки, чим повністю задовольняє мера Івано-Франківська. Поки що не заважає він і партійному керівництву міської «Свободи».

Микола Вітенко – секретар Івано-Франківської міської ради.

Кар’єрний ріст секретаря ради почався після обрання його депутатом міської ради 2010 року під брендом «Свободи». Юрист за фахом став секретарем постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку. Після створення комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр» зайняв посаду першого заступника директора підприємства.

Нещодавно Вітенко сів у крісло секретаря міської ради. Беззаперечно всім своїм досягненням секретар ради завдячує партійній приналежності. Тож мусить тепер виправдовувати кредит довіри, не тільки перед виборцями, а й перед керівництвом партії «Свобода».

Ірина Кулинич (квота фракції «Свободи»).

Пропонується на посаду заступника міського голови з економічних питань. Директор департаменту економічної політики Львівської міської ради Ірина Кулинич трудову діяльність починала в Івано-Франківську. Після закінчення Івано-Франківського інститут нафти і газу працювала на заводі ТОС, відтак – на ВАТ «Барва». З 1998 до 2006 працювала в структурі виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Була начальником Управління соціально-економічного розвитку міста.

Після того, як міським головою став Віктор Анушкевичус, Ірина Кулинич перейшла працювати начальником відділу аналізу обласних програм та бюджету Івано-Франківської обласної ради. Вважається людиною першого заступника міського голови Львова Олега Синютки, який під керівництвом Шкутяка був заступником міського голови з економічних питань в Івано-Франківську. Кажуть саме Синютка у 2008 році запросив на роботу та забрав свою підопічну з Івано-Франківська.

Вадим Войтик.

Теж пропонується у склад виконкому за квотою «Свободи». На посаду директора комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр» прийшов із журналістики. Працював головним редактором холдингової компанії «Бліц-Інформ», був генеральним директором ТОВ «Економічна медіа група». Колишній шеф-редактор національного мережевого медіапроекту «Статус».

Працював заступником директора тижневика «Галицькі контракти». КП «ЄРЦ» Войтик очолив без досвіду роботи у комунальній галузі. За фахом юрист. Освіту здобував у Львівському державному університеті ім. Івана Франка та Прикарпатському національному університеті. Хоча злі язики подейкують, що Войтик вищої освіти так і не отримав, а був відрахований з останнього ВНЗ за неуспішність.

Тож останнім часом під пильним оком «свободівців» намагається проявити себе у комунальній галузі. Кажуть, саме за лобіюванням Войтика, був призначений нинішній керівник «Водоекотехпрому» Олександр Чеповий. До речі, приятель Войтика Андрій Шуневич очолює ТзОВ Івано-Франківськавтодор» — підприємство, яке виконує капітальний ремонт доріг в Івано-Франківську.

Руслан Гайда (За квотою фракції «За зміни в Івано-Франківську»).

Директору ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» запропонували посаду першого заступника міського голови, нібито за квотою партії «Фронту змін». Ця кандидатура наразі задовольняє і «Свободу». Через Гайду «свободівці» планують отримати повний контроль над земельними ресурсами міста та надходженнями у фонд соціально-економічного розвитку міста.

Руслан Гайда є заслуженим працівником промисловості України. До призначення керівником «Теплокомуненерго» працював на посаді заступника, першого заступника директора ТД «Івано-Франківська горілка», директора ВСП «Цех хлібопекарських дріжджів» та генерального директора Івано-Франківського обласного державного об’єднання спиртової та лікеро-горілчаної промисловості ТМ «Княгинин».

Владислав Ливинець.

Залишається у виконкомі, нібито за квотою фракції «Батьківщини». Втім, за інформацією Версій, ставши гендиректором резиденції «Синьогора» Ливинець був змушений вступити у Партію регіонів. Заслужений юрист України, кавалер ордену «Червоної зірки».

Трудову діяльність Ливинець розпочав на Івано-Франківському локомотивному ДЕПО кочегаром. Згодом пов’язав своє життя із роботою в органах внутрішніх справ. Пройшов шлях від дільничного інспектора міліції до заступника начальника УМВС області. Обіймав посаду начальника головного управління юстиції в області (у 2007-2009 рр.). Подейкують, що у виконкомі Владислав Ливинець, виконує роль «смотрящого» від керівництва облдержадміністрації.

Олександр Кулик.

Пройшов у виконком за квотою «Фронту змін». У передньому скликанні був депутатом Івано-Франківської міської ради від блоку «Наша Україна». До призначення на посаду директора Івано-Франківського регіонального управління Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву кілька місяців очолював управління житлово-комунального господарства Івано-Франківської облдержадміністрації.

До того, Кулик займався підприємницькою діяльністю, працював у структурах, підпорядкованих олігархові Олегу Бахматюку.

Руслан Руско.

Залишається у складі виконкому за квотою «Свободи». Один з найактивніших членів виконкому, директор ТОВ «Прикарпатська туристична компанія» (мережа туристичної компанії «Галопом по Європах»). На виборах до міської ради у 2010 році балотувався до міської ради від ВО «Свобода». При цьому постійно наголошує, що не є членом «Свободи», від партії йому не потрібні ніякі посади, а перебування у складі виконавчого комітету на громадських засадах йому просто подобається.

Любомир Богославець.

У складі виконкому, який міськрада відправила у відставку, «УДАР» своїх представників не мав. Втім, збільшивши фракцію з двох до шести людей, «ударівці» таки виторгували місце у виконкомі. Богославець — приватний підприємець, прийшов в «УДАР» з «Нашої України». З 2005р.по 2009р.був провідним спеціалістом Виконавчого Секретаріату Центральної контрольно-ревізійної комісії політичної партії «Народний Союз «Наша Україна». Під час виборів у 2004 році був відповідальним за утворення і роботу дільничних виборчих комісій Івано-Франківська у виборчому штабі партії «Наша Україна».

Варто нагадати, що на останній сесії міськради Віктор Анушкевичус пригрозив «свободівцям», що «завжди має щось у рукаві». Цим «щось» може стати протест прокурора на рішення сесії про розпуск виконкому. Адже відомо, що перший заступник міського голови Зіновій Фітель має у прокуратурі потужне лобі і не виявляє бажання прощатися з своєю посадою. Можна прогнозувати, що оскарження рішення міських обранців дійде до суду. Тоді плани «Свободи» оновити виконком можуть згубитися у судових процесах.

Версії

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фото

mt_gallery
mt_gallery
mt_gallery
mt_gallery

Депутати мажоритарники

Округ №83

Олександр Сич

ВО "Свобода"

Округ №84

Володимир Купчак

"За Батьківщину"

Округ №85

Ольга Сікора

"За Батьківщину"

Округ №86

Анатолій Дирів

"За Батьківщину"

Округ №87

Юрій Дерев'янко

Самовисування

Округ №88

Олесь Доній

Самовисування

Округ №89

Василь Гладій

"За Батьківщину"

Опитування

Кого би ви хотіли бачити Президентом України?

Юлія Тимошенко - 9.8%
Арсеній Яценюк - 0.8%
Віталій Кличко - 11.5%
Петро Порошенко - 34.4%
Сергій Тігіпко - 0.8%
Допа і Гєпа - 7.4%
Дмитро Ярош - 9%
Свій варіант - 16.4%
Проти всіх - 9.8%

Результати: 122
Голосування на це опитування закінчилося в: 03 квіт. 2017 - 19:15