Віктор Анушкевичус заховав у кишені "козирну карту"?

Політична криза у Івано-Франківську набирає обертів. Міський голова приготував «сюрприз» для ініціаторів відставки Виконавчого комітету — фракції ВО «Свобода» у міській раді. Чи вистачить духу у Анушкевичуса боротися до кінця за «свій» Виконавчий комітет проти більшості у міськраді?

Під час минулої сесії міськради, мер, реагуючи на рішення депутатів щодо припинення повноважень діючого виконкому, упевнено заявив про так званий «козир у своєму рукаві», який він може використати проти Свободи (у боротьбі за розпуск виконавчого органу), пишуть Версії.

Що саме мав на увазі Віктор Анушкевичус достеменно невідомо. Проте, з джерел близьких до Івано-Франківського МВК, журналістам Версій стало відомо, що юристи мера вже підготували судовий позов щодо визнання незаконним рішення міської ради про розпуск виконкому. При цьому позивачем формально буде один з членів розпущеного Виконкому. Ймовірно, це Микола Саєвич або Анатолій Богуш, — повідомляє джерело.

Незалежно від результатів судової тяганини мета позову полягає в тому, щоб надати можливість членам попереднього виконкому легітимно працювати у цьому органі, поки відбуватиметься судовий процес. Який, очевидно, може затягнутися не на один місяць.

Адже, згідно «Закону про місцеве самоврядування», суд може прийняти ухвалу про призупинення дії рішеня депутатів щодо припинення повноважень виконкому.

Практика показує, що схожі рішення не є рідкістю. Так, 31 жовтня 2011 року, Галицький районний суд Львова постановив призупинити дію ухвали про «Про визнання незадовільною роботу виконавчого комітету Львівської міської ради». Тоді депутати двічі висловили недовіру виконкому, але він всеодно продовжив свою роботу. Цікаво, що, як і у Івано-Франківську, ініціатором рішення про відставку виконавчого органу у Львові також була фракція ВО «Свобода» у відповідній раді.

Досить імовірно, що саме таким шляхом піде й Анушкевичус. Не маючи жодної підтримки з боку депутатів «свободівської» більшості під час засідань міської ради, він може перемогти у «грі» лише вивівши політичну боротьбу за межі сесійної зали.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фото

mt_gallery
mt_gallery
mt_gallery
mt_gallery

Депутати мажоритарники

Округ №83

Олександр Сич

ВО "Свобода"

Округ №84

Володимир Купчак

"За Батьківщину"

Округ №85

Ольга Сікора

"За Батьківщину"

Округ №86

Анатолій Дирів

"За Батьківщину"

Округ №87

Юрій Дерев'янко

Самовисування

Округ №88

Олесь Доній

Самовисування

Округ №89

Василь Гладій

"За Батьківщину"

Опитування

Кого би ви хотіли бачити Президентом України?

Юлія Тимошенко - 9.8%
Арсеній Яценюк - 0.8%
Віталій Кличко - 11.5%
Петро Порошенко - 34.4%
Сергій Тігіпко - 0.8%
Допа і Гєпа - 7.4%
Дмитро Ярош - 9%
Свій варіант - 16.4%
Проти всіх - 9.8%

Результати: 122
Голосування на це опитування закінчилося в: 03 квіт. 2017 - 19:15