Депутати Івано-Франківської облради масово прогулюють сесії та комітети

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://www.gazeta.lviv.ua/sites/default/files/site_63256_16_02.jpg
There was a problem loading image http://www.gazeta.lviv.ua/sites/default/files/site_63256_16_02.jpg

http://www.gazeta.lviv.ua/sites/default/files/site_63256_16_02.jpgНаприкінці січня голова облради Василь Скрипничук обіцяв на прес-конференції, що на наступній сесії розглянуть питання про дострокове припинення повноважень депутатів, які систематично не відвідують засідання сесій і комісій.

 Він сказав, що таких обранців може бути до 20, частина з них – мажоритарники.

Тому Скрипничук порадив усім активним громадянам слідкувати за тими округами, на яких будуть перевибори, й балотуватися самим.  Навіть обіцяв підтримку тим, хто брав активну участь у революції.

Коли в облраді промоніторили прогули, то передумали «рубати голови». Адже, з’ясувалося, що таких є не 20, а 32 депутати. І не тільки регіонали, а й члени опозиційних (нині вже провладних) партій.

Мова йде про тих депутатів облради, які у 2013 році пропустили понад 50 % комісій і сесій. Минулоріч відбулося 14 засідань облради. Семеро депутатів пропустили як мінімум половину, ще 10 – понад 50 % і сесій, і комісій, а ще 15 обранців замало тішили своєю присутністю засідання комісій.

Серед десяти найбільших прогульників – шість екс-регіоналів чи висуванців від тої партії:Михайло Вишиванюк, Юрій Келестин, Зіновій Митник, Сергій Сендерський, Олександр Фелик і Богдан Гдичинський. Там же – позафракційний Василь Вівчарик, Василь Матійчик(«Воля»), Арсен Сідаш («УДАР») і Михайло Винник (УНП).

Причини відсутності в них різні: відпустка, відрядження, лікарняний, поважна причина або просто «енка». «Поважна причина, – пояснює юрист облради Лілія Млиниська, – це наприклад, якщо в держслужбовця відбувається термінова нарада. Наприк­лад, приїжджає з міністерства комісія на Калуський Домбровський кар’єр, і депутат Василь Головчак (керівник управління охорони навколишнього природного середовища – Авт.) мусить там бути. Проте перевірити правдивість таких поважних причин важко, тому що ніхто не дає підтвердження».

Йдемо далі. Василь Брус (Народна партія), Наталія Дуб (позафракційна), Василь Яремчук(«Відродження»), Володимир Поліш («УДАР»), Сергій Насалик (Українська партія), свободівці Богдан Соляник та Ігор Івасюк пропустили понад половину сесійних засідань. АВолодимир Бартошак, Руслан Гусак, Ігор Лукань, Роман Мулик (усі – Партія регіонів),Роман Білик і Микола Палійчук з «УДАРу», Володимир Будз і Дмитро Дякур з «Батьківщини», Михайло Гнип (Українська партія), Ігор Кулай і Андрій Романчук («Фронт змін»), Михайло Негрич і Михайло Яворський (Народна партія), Степан Пушик і Олександр Шевченко («Наша Україна») пропустили понад половину комісій.

Ймовірно, не всі вважають, що є необхідність у відвідуваності комісій, адже у таких депутатів, якПалійчук чи Лукань, є пропуски навіть без поважних причин. «Насправді це обов’язок депутата – ходити і на засідання комісії, і на сесію, – стверджує керівник відділу правового та кадрового забезпечення апарату облради Сергій Федорців. – Не право, а обов’язок. Якщо він став депутатом, то має ходити».

Він вважає: якщо підходити до депутатства серйозно, то пропусків так багато не може бути, інше – просто небажання підходити відповідально. «В мене теж є сесійні пропуски, –продовжує Федорців. – Наприклад, я поїхав до Києва, на всім відомі події, а в той час скликали сесію. Ще був випадок, коли ціла наша фракція вийшла із зали – коли було голосування по сланцевому газу. А третій мій пропуск через те, що я був на навчанні, але ж це далеко не 50 %».

Крім цього, Сергій Федорців акцентує, що пропуск половини засідань комісій – дуже відносна річ, бо одна комісія збиралася тільки чотири рази на рік, а інша – 12. Відтак, якщо депутат з одної комісії пропустив три засідання, то він уже прогульник, а якщо пропустив в іншій, то він майже «зразковий відвідувач».

Отже, говорить Федорців, на наступну сесію виноситься питання «Про відвідування депутатами обласної ради пленарних засідань і засідань постійних комісій обласної ради». Якщо обранці підтримають, то зобов’яжуть себе повідомляти про причину свого пропуску голів комісій та апарат облради.

Нагадаємо, що понад три роки тому, коли депутати тільки починали працювати таким складом, вони обіцяли тримати пропуски на контролі. Більше того, усі засідання тодішній голова облради Олександр Сич починав з того, що повідомляв – хто на лікарняному, хто у відрядженні, а хто не повідомив про причину відсутності. Але при цьому ніхто з обранців не підтверджував поважність пропусків паперами. Тепер їх будуть вимагати.

«Ми вирішили, що виганяти 32 людини неправильно, – наголошує Сергій Федорців. – Бо тут може бути половина статистичних прогульників, а насправді вони можуть мати поважні причини. Може, в когось були справж­ні лікарняні чи міг взяти довідку про відрядження, але не робив цього, бо не вважав обов’язковим. Тож на наступній сесії ніхто нікого не виганятиме, адже не були вказані правила гри».

Отже, 2014 рік усім обранцям дається на роздуми – аби приносили папери, які б підтверджували важливість «енок». Інакше матимуть проблеми з депутатством, пишеРепортер.

І останнє: багато депутатів-регіоналів, не чекаючи різких рухів, уже подали заяви на складання депутатських повноважень. Маємо на увазі Гдичинського, Бартошака, Келестина, Фелика…

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Фото

mt_gallery
mt_gallery
mt_gallery
mt_gallery

Депутати мажоритарники

Округ №83

Олександр Сич

ВО "Свобода"

Округ №84

Володимир Купчак

"За Батьківщину"

Округ №85

Ольга Сікора

"За Батьківщину"

Округ №86

Анатолій Дирів

"За Батьківщину"

Округ №87

Юрій Дерев'янко

Самовисування

Округ №88

Олесь Доній

Самовисування

Округ №89

Василь Гладій

"За Батьківщину"

Партнери

Газета Вікна м. Калуш

Опитування

Кого би ви хотіли бачити Президентом України?

Юлія Тимошенко - 9.8%
Арсеній Яценюк - 0.8%
Віталій Кличко - 11.5%
Петро Порошенко - 34.4%
Сергій Тігіпко - 0.8%
Допа і Гєпа - 7.4%
Дмитро Ярош - 9%
Свій варіант - 16.4%
Проти всіх - 9.8%

Результати: 122
Голосування на це опитування закінчилося в: 03 квіт. 2017 - 19:15

Стрічка новин

Ковка

Паперівка

Допомога ЗСУ